Miło poinformować, że nasi wychowankowie reprezentując SPR Wybrzeże Gdańsk zdobyli tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych.

Finałowy turniej odbył się w Kielcach 15-16 maja 2015 r. Wśród zawodników zdecydowaną większość stanowią wychowankowie naszego klubu, a wcześniej także UKS Siódemka Osowa i UKS PTF Gdańsk.

Już po piątkowym półfinale było jasne, że gdańska drużyna zdobędzie przynajmniej srebrny medal – zdecydowanie pokonując zespół z Lublina.

W meczu o brąz lepsi okazali się szczypiorniści Vive Tauronu Kielce, którzy bój o finał przegrali z UKPR-em Agrykola. Stało się więc jasne, że nasi rywale to również mocny zespół.

Do siódmej minuty Wybrzeże i Agrykola grały równo. W końcu zaczęli przeważać gdańszczanie, którzy ze stanu 4:4, w 18. minucie wyszli na 15:5! Do końca pierwszej połowy utrzymywało się pewne prowadzenie podopiecznych Tomasza Gacyka i na przerwę schodziliśmy przy wyniku 23:12.

Po rzucie Wojciecha Hajnosa, tuż po zmianie stron wyszliśmy na dwunastobramkową przewagę. Warszawianie zmienili obronę, starali się wyłączać naszych szczypiornistów i zmniejszyli stratę do ośmiu trafień. Mimo, że w Wybrzeżu na parkiet wyszli zmiennicy, nie miało to negatywnego wpływu na jakość gry i ostatecznie zwyciężyliśmy 31:24.

Nie ma się co dziwić, że gracze naszego klubu dostali najwięcej wyróżnień po Final Four. Bramkarzem turnieju został Bartłomiej Żurawski, najlepszym prawoskrzydłowym Wojciech Hajnos, najlepszym środkowym rozgrywającym Maciej Ćwik, a MVP całego turnieju wybrany został Paweł Kwiatkowski- Liczę na kolejne powołania do reprezentacji Polski. Kwiatkowski i Hajnos pokazali się z bardzo dobrej strony. Nie byłoby przesadą, gdyby w siódemce turnieju znaleźli się wszyscy nasi zawodnicy. Jesteśmy szczęśliwi, a ja jestem dumny z chłopaków, że wykonaliśmy zadanie. Przyjechali z nami rodzice zawodników, którzy głośno dopingowali w grupie 15 osób. To gra zespołowa i trzeba wszystkich pochwalić. Gdy jeden był wyłączony, grał drugi. Nie popełnialiśmy też tylu błędów w obronie jak choćby we Wrocławiu i to zaowocowało. Czas na roztrenowanie. Musimy chwilę odpocząć, choć ci którzy będą powołani do reprezentacji muszą być do dyspozycji trenerów kadry - podsumował Tomasz Gacyk.

SPR Wybrzeże II Gdańsk – UKPR Agrykola Warszawa 37:26 (23:12)

SPR Wybrzeże II: Żurawski, Polachowski – Hajnos 9, Komarzewski 8, Kwiatkowski 8, Ćwik 5, Kierat 2, Spierewka 2, Didyk 1 oraz Cygert, Orłowski, Wilkowski, Laskowski, Kopeć, Franczak, Gauden.

Kary: 8 min. (Spierewka 4 min., Hajnos 2 min., Ćwik 2 min.).
Karne: 5/5.

UKPR Agrykola: Fazan – Makowski 13, Jarosiewicz 6, Piotrowski 3, Mazurek 1, Wesołowski 1, Cybe 1, Rek 1, M.Gorczyca, Oberda, T.Gorczyca, Żelazo, Prokop
Kary: 8 min. (Makowski 4 min., Wesołowski 4 min.).
Karne: 1/1.

Możliwość komentowania jest wyłączona.